קבל הצעת מחיר לשירותי סידור הבית

הבוקר שלפני ........ והבוקר שאחרי / דגנית בונפיס

תארו לעצמכם הבית שקט. אתם פוקחים עינים ליום החדש, מתבוננים בחדר השינה שלכם ומרגישים את הרעש מזדחל פנימה. על הרצפה ערמות בגדים ונעלי התעמלות ריחניות. השידה ליד המיטה גדושה ספרים ועיתונים עם כתבות שהבטחתם לעצמכם לקרא ברגע שיהיה לכם זמן. שולחן האיפור קבור מתחת לערמות חפצים שבינם לבין טיפוח אין שום קשר: כפתורים, סיכות בטחון, מספריים, המצופים של הילד, שקית במבה ישנה, תכשיטים, חוטי רקמה, מטבעות כסף ועוד ועוד. השידה מתפוצצת וניראה כאילו המגירות עומדות בכל רגע להקיא את תכולתן.

אתם פונים לאמבטיה. אולי כדאי להתחיל את הבוקר עם כדור נגד כאב ראש? אבל אתם גם יודעים שבאי הסדר ששורר בארון הסיכוי שכדור 9 מ"מ יפגע בכם גבוה מהסיכוי למצוא כדור אופטלגין. אתם מחפשים את מברשת השיניים ובדרך נתקלים במברשות שיער שנראות יותר כמו פאות נוכריות, סיכות וגומיות שיער, בקבוק אצטון, מבחר בקבוקי לק, צמר גפן ומנקי אוזניים, טיפות אף ומסכות פנים.......

אתם חושבים לעצמכם "אלוהים אדירים, קודם כל קפה".
בדרך למטבח אתם מעיפים מבט בחדר המגורים. עיתונים וספרים פזורים בכל חלקה. השטיח מאכלס מגוון של נעליים זרוקות וצעצועים. על הספות והכורסאות ערימות של בגדים לקיפול ועל שולחן הקפה מגוון של שלטים, סרטי וידאו ועוד קצת ספרים ועיתונים.

אתם חולפים על פני השולחן בפינת האוכל והשידה בכניסה. שניהם מכוסים ערמות של דואר שלא ניפתח, שלא מוין וחשבוניות שיש לשלם ולתייק. אתם נזכרים שהיום הוא היום האחרון לשלם את החשבון אבל אתם לא זוכרים בדיוק של מה ובטח לא באיזו ערמה הוא נמצא. אתם נאנחים, "חבל, זה שוב יעלה לי בקנס- הלכו המכנסיים מקסטרו".

הגעתם למטבח, הדלקתם את הקומקום ואתם פותחים את הארון כדי להוציא ספל. בארון יש ערמות של ספלים שונים קבורים מתחת לשקיות אוכל חצי מלאות קשורות בגומיות, וקופסאות מזון מסוגים שונים. אתם פותחים מגירה להוציא כפית וצוללים מתחת לגומיות, פקקי שעם, שקיות סנדוויצ'ים, פותחן קופסאות ועוד כמה מכשירים קטנים שמעולם לא היו בשימוש אבל מי יודיע אולי... יום אחד?

עד שהמים רותחים אתם מנצלים את הזמן להתלבש. נידמה כאילו הארון קורס תחת עומס של בגדים שאתם שומרים למקרה שתורידו 35 ק"ג. הקולבים השונים מסתבכים אחד בשני ומוצאים את עצמם על הרצפה. תחתית הארון מאכלסת "מוקשים" בדמות שואב אבק, שלושה כדורי סל חסרי אוויר שהילד שלכם חייב חייב לשמור, קופסאות נעליים שמכילות קלטות שמזכירות לכם שפעם הייתם בני 16 ולכן לעובדה שאין לכם טייפ בבית אין שום משמעות בעיניכם. בל נשכח את הכלב מהפורצלן שקיבלתם מדודה יפה ושאתם מוציאים פעם בשנה כשהיא באה לביקור.
אחרי שלושים דקות של ניסיונות נואשים אתם שולפים את המכנסיים והחולצה שהכי קרובים לפתח, אז מה אם יש על החולצה כתם קטן של קטשופ? אם ישאלו בעבודה נספר שהילד מאוד "יצירתי"..

ניגשים להעיר את הילדים. אתם נאבקים עם הדלת והודפים איתה גם בובות פרווה, חלקי לגו, פאזלים, מכוניות וספרים שפזורים על הרצפה. בעוד אתם מחרפים את נפשכם וצולחים את השטיח אתם מבחינים כי הארוניות קורסות תחת כמויות הצעצועים וכי אין על הרצפה אפילו שטח של ס"מ על ס"מ משוחרר.

בשמונה ורבע כולם יוצאים לעמל יומם. אחרי ש- 10 דקות בוזבזו על חיפוש מחברת התנ"ך ורבע שעה בחיפושים אחר המפתח. אה.... שכחתי, 7 דקות נוספות בוזבזו בחיפוש עט כדי לכתוב שוב למורה מכתב התנצלות על האיחור.

כל היום מלווה אתכם מחשבה אחת.......... כמה שלא יהיה משוגע בחוץ, עדיף להישאר שם מאשר לחזור הביתה. איפה לעזאזל שמתי את המספר של אחת ולתמיד?????????

 
הבוקר שאחרי........

תארו לעצמכם. אתם פוקחים את העיניים ליום חדש. הבית שקט. חדר השינה טובל באור רך. באמבטיה ריח רענן של סבון מקדם את פניכם. משטח השיש מסודר ונקי. אתם לוקחים מגבת רכה מהערימה המסודרת וחושבים בסיפוק "זו הדרך להתחיל יום חדש".

בדרכם להרתיח מים לקפה אתם סוקרים בעונג את חדר המגורים. העיתונים מסודרים במתקן. הספרים מסודרים בספריה ומוסיפים חן לחדר. השטיח נקי מכל חפץ ועל שולחן הקפה זר רענן של פרחים. תמונות המשפחה מחייכות מהמזנון.

השידה בכניסה מכילה חפצי נוי, קערה מעוצבת למפתחות ומגש לדברי דואר שיש לטפל בהם מידית. במגירות מאוכסנות תיקיות המכילות ניירת ממוינת ומסודרת לפי נושאים.

במטבח אתם מדליקים את הקומקום, פותחים את ארון ושולפים בקלות ספל ותחתית תואמת. גם הכפית קיבלה מקום כבוד והיא מתגוררת במגירה רק עם אחיה ואחיותיה הסכו"ם.

עד שהמים ירתחו אתם ניגשים להתלבש. ארון הבגדים מקבל את פניכם בקולבים תואמים הנושאים עליהם בגדים מסודרים לפי צבע ומדפים עם שורות מסודרות של חולצות בקיפול אחיד. אתם מחליטים על יום אדום. אדום הוא לנועזים. בזריזות אתם שולפים את בחירותיכם ומכיוון שחסכתם זמן רב אתם פנויים ליפות את עצמכם בנחת מול המראה.

אתם ניגשים להעיר את הילדים. הדלת נפתחת בקלות. החדר מסודר הודות לפתרונות האחסון החכמים שהוצבו בו. אתם מגיעים ישירות למיטה והבוקר מתחיל בנשיקה חמה.

ברבע לשמונה כולם יוצאים לעמל יומם. הכול דופק כמו שעון, נינוח ותחת שליטה.

כל היום מלווה אתכם מחשבה אחת.......... כמה שלא יהיה משוגע בחוץ, בעוד כמה שעות תוכלו לחזור לנווה המדבר המסודר והרגוע שלכם.
 
                                        מזל שבחרתם לעשות את הצעד - אחת ולתמיד
        
פרסום ראשון :22/08/2007 18:17:40
עדכון אחרון :25/11/2011 10:25:00
עדכונים אחרונים
חדש באחת ולתמיד - ייעוץ לפי שעה
הזמנים קשים ולא תמיד יש מספיק תקציב לתת כדי שמשהו יסדר עבורכם. אבל זה לא אומר שאתם לבד.

בייעוץ לפי שעה תקבלו עדיין את ההדרכה המקצועית הטובה ביותר כיצד תוכלו להשיג זאת לבד - בצורה המתאימה עבורכם. אתם תקבעו כמה להשקיע

סדר הוא לא מותרו