קבל הצעת מחיר לשירותי סידור הבית

לך האישה האובדת / דגנית בונפיס

10 טיפים לשמירה על סדר וארגון, שיסייעו לך האישה העובדת לשמור את הרכבת הדוהרת על הפסים גם כשאת לא נמצאת הרבה בבית

את שוהה ימים ארוכים בעבודה אבל חייבת שהחזית הביתית תתפקד כמו שעון. את שולחת בגדים למכבסה, קונה אוכל במעדנייה או מזמינה TA, עורכת קניות בסופר דרך האינטרנט, מעסיקה מטפלת, עוזרת בית וגנן אז למה לא מסדרת מקצועית?

כמה פעמים סיימת יום עבודה בן 10 ואפילו 12 שעות וחשבת בעייפות על כל הדברים שצריכים להיעשות שמחכים לך בבית? במעט הזמן שנותר לך מהיממה, בהנחה שאת עדיין עומדת על הרגליים ויש לך עוד טיפ טיפה כוח, את מעדיפה לבלות עם הילדים, הבעל, החברים ומידי פעם, בעזרת השם, גם עם עצמך.

כדי להצליח בכל תפקיד הכישורים החשובים ביותר הם ארגון וסדר. כישורים אלו מאפשרים יעילות, הספקים גבוהים וביצועים ברמה גבוהה עד הפרטים הקטנים. כדי לשמור על כל כך הרבה מערכות מקבילות ומתפקדות כהלכה צריכה האישה המודרנית להיות אקרובטית, דיפלומטית, אנרגטית, יצירתית, מעשית ובעיקר מאורגנת ומסודרת – זה המפתח להישרדות בקרב ולניצחון במלחמה.

1. על מנת שתוכלי לתפקד בעבודה במלא הריכוז והיעילות, ולהשקיע את השעות המרובות שהיא דורשת, עליך להיעזר במערכות תמיכה שימלאו את הפונקציות והמשימות שאת לא מספיקה לבצע בעצמך בבית. מערכות כגון: סבתא מסורה או מטפלת שמקבלת את הילדים בצהריים ומגישה להם לאכול, עוזרת בית פעם או פעמיים בשבוע, משלוחים מהסופר בהזמנה דרך האינטרנט, אוכל מוכן מהמעדנייה או ארוחות TAKE AWAY, מכבסה טובה, גנן, מוליכת כלבים והיום, ברוך השם, גם עזרה ממארגנים מקצועיים.
2. כדי להתחיל מנקודת מוצא טובה כדאי להקדיש זמן ולבצע ביחד עם מארגנת מקצועית, סידור וארגון מקיף בכל הבית: ארונות, חדרים, מחסן, ניירת, ספריות, אוספים, אלבומי תמונות וכדומה. לערוך מיון וניפוי ולהשאיר רק חפצים חשובים וחיוניים באמת. ככל שתוציאי יותר דברים מיותרים יהיה יותר קל לשמור ולתפעל את הקיים.

3. היעזרי במארגנת המקצועית במציאת המקום המתאים, הפרקטי וההגיוני ביותר למיקום ואחסון של כל חפץ שנשאר בבית. עליך לדעת במדויק היכן נמצא כל דבר ודבר. במקרה הצורך תוכלי "לשלוף" אותו תוך שניות ממקומו או להנחות אחרים היכן הוא נימצא. מסדרת מקצועית תוכל גם לייעץ לך לגבי רכישת מערכות הארגון המתאימות ביותר לחפצים שנותרו ללא מענה – יש לנו המון פטנטים ועצות שימושיות. לאחר מכן יש רק לדאוג שלאחר השימוש כל דבר יחזור למקומו הקבוע.

4. ריתמי את בני הבית להשתתפות בסידור השוטף של הבית. שתפי אותם בהחלטות לגבי המקומות בהם יאוכסנו חפציהם. וודאי שהם יודעים היכן נמצאים דברים שהם עשויים להזדקק להם כשאת לא בבית. שתפי אותם בבניית שיגרה ולוחות זמנים שיסייעו לשמור על הסדר בבית. ביחד, חלקו תחומי אחריות על המטלות השונות בהתאם לגיל וליכולת לדוגמא: תומר - סמנכ"ל לפינוי מדיח, מאיה - מנהלת תחום שאיבת אבק ושני – אחראית משמרת בובות פרווה.

5. ארגני במקום ניראה לעין על גבי המקרר, על לוח מודעות או בקלסר שמונח במקום קבוע, נוח וזמין, מקבץ רשימות וטפסים מוכנים כגון: טלפונים לשעת חרום, טופס מעקב אחר תחזוקה ביתית (תיקונים, הדברה, התקנות שונות ותוקף האחריות עליהם), לוח מעקב אחרי תורים לרופאים (מועדים, בדיקות, המשך טיפול), רשימת מצרכים מפורטת שניתן רק לסמן כדי לרכשם בהזמנה הבאה מהסופר, טבלת ניהול זמן שבועית שמפרטת את כל מה שמתרחש באותו שבוע, מי הגורמים האחראים לביצוע וכדומה. אל תשאירי שום דבר לזיכרון ולא באמצעות המחשב על מנת שגם הסבתא, העוזרת והילדים יוכלו להתמצא ולתפעל את הרשימות הנ"ל.

6. תכנני ביומן מערך שבועי, חודשי ואפילו שנתי שישבץ בתוכו את כל המשימות הביתיות והחברתיות שעליך לעשות בעצמך כגון: אסיפות הורים, נוכחות ברסיטלים, תורים לרופאים, נסיעה לצימר עם הבעל, נסיעות לחו"ל ופגישה לכוס קפה עם חברות.

7. תקבעי לעצמך באופן קבוע פעם ב.... פגישה עם עצמך ביומן והתייחסי אליה כאילו מדובר בפגישה חשובה עם "מנכ"ל העולם" – כי זה מה שאת בעולמך. נצלי את הזמן המקודש הזה לעסוק במשהו מזין לנשמה שאינו קשור לעיסוקייך היומיומיים שיאפשר לך למלא את המצברים. עייפה ועצבנית את לא מועילה לאף אחד.

8. למשימות עונתיות כגון סידור ארונות בגדים קיץ חורף, סידור המחסן פעם או פעמיים בשנה, לפני פסח ו/או ראש השנה – היעזרי במארגנת מקצועית .

9. חזרי לפחות פעם בשנה על "מבצע סדר כללי" בעיקר לצורך ניפוי של דברים מיותרים שהצטברו בבית. אפשר להימנע מצורך זה אם בעת רכישת דברים חדשים לבית מקיימים במהלך כל השנה את הכלל - "אחד נכנס – אחד יוצא".

10. לשמירה שוטפת על הסדר בארונות הבגדים, המטבח, המזווה, הניירת, התמונות, הספרייה וכו' – עשי מנוי "באחת ולתמיד" ומסדרת מקצועית תגיע לביתך על בסיס קבוע לערוך בו סדר.

פרסום ראשון :24/02/2009 00:19:57
עדכון אחרון :25/11/2011 10:25:31
עדכונים אחרונים
חדש באחת ולתמיד - ייעוץ לפי שעה
הזמנים קשים ולא תמיד יש מספיק תקציב לתת כדי שמשהו יסדר עבורכם. אבל זה לא אומר שאתם לבד.

בייעוץ לפי שעה תקבלו עדיין את ההדרכה המקצועית הטובה ביותר כיצד תוכלו להשיג זאת לבד - בצורה המתאימה עבורכם. אתם תקבעו כמה להשקיע

סדר הוא לא מותרו